PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231793}
5,3 12 735
ocen
5,3 10 1 12735
5,8 4
oceny krytyków
Turistas
powrót do forum filmu Turistas

ocena wystawiona przez użytkowników jest zdecydowanie niesprawiedliwa.widzialam 100razy gorsze horrory- turistas jest calkiem dobry, historia przerażająca i mrożąca krew w żyłach,no i ten cały klimat.polecam

ocenił(a) film na 3
angelvsdevil

ja dałem 3 ;p za kilka ładnych scen, bo reszta niepotrzebna. Koleś pokazuje dochodzenie do "mrocznej tajemnicy" bohaterów, ale dla widzów zdradza ją niemal na samym początku filmu. Durne to dość, bo musimy patrzec na 1h nieudolne dochodzenie....

słabo

angelvsdevil

no i gorsze horrory mają średnią poniżej 5.5

Cash

ja widzialam tylko raz gorszy film... byl o wężu... hahahahahaha

ocenił(a) film na 3
_Marti_

ten film jak na poważne kino, za które chciał uchodzić wypada blado... ma widza za debila chyba... stanowczo za mało się działo.

Newelowsky

Trudno, żeby od horroru oczekiwać górnolotnej fabuły i duchowego przesłania. Horror to film z założenia stworzony dla prostej rozrywki, i taki też jest ten film. 'Gorsze' horrory to filmy typu miejsce zbrodni czy też martwy krzyk. proponuje obejrzeć i porównać.

ocenił(a) film na 3
angelvsdevil

wiem, że to horror, ale nawet jak na ten gatunek jest słabo... bardzo słabo. z nowszych wole eden lake,

Newelowsky

no,ok masz prawo do swojej opinii - jak dla mnie nie byl taki zly,dla Ciebie slaby, no i to nie podlega dyskusji. każdy ma inne odczucia.eden lake rzeczywiscie calkiem niezly, ale prawda jest taka, że temat uciekania po lesie przed zabojca i postepowanie w najbardziej irracjonalny sposob robiac wszytsko zeby dac sie zabic zostal przerobiony tysiace razy. koncowka mnie rozwalila wkurzalam sie przez najblizsze 30min ;)

ocenił(a) film na 3
angelvsdevil

no ale takie relacje miedzy oprawcami, a ofiarami rzadko się trafiają, nie można tu mówić o wtórności, a zresztą napastnicy są nietypowi, bo są tacy spontaniczny. Nie ma tu jakiegoś zorganizowanego gangu (jak w Them).

Co do Turistas rozwijająca się przez godzinę zagadaka na temat porywania ludzi dla oraganów, gdzie na samym początku filmu mamy w tym kierunku sugestie, a chwilę później dostajemy jednoznaczną scenę tego dotyczącą, to ja czuję osobiście obrazony przez reżysera, ktory a mnie chyba za debila. Ale dobra jak juz zdradził dureń całą fabułę, to może przynajmniej mnie zajać ładnymi efektami, ale nieeeeee. On będzie mi pokazywał jak nieudolnie dochodzą do tej "przerażającej" prawdy bohaterowie. Przez to wszystko film żenujący, o 45 minut za długi. Plusami są efekty (ale 1h czekac na nie i tak ich mało było :( ), eee końcówka (może nie na plus, ale mogło być gorzej, a było tylko bardzo przeciętnie). I tyle 3

Newelowsky

no ok, Ty 3 ja 6 - jak mówiłam gusta ludzkie są różne. Nie będę się sprzeczać , mi właśnie w Turistas podobał się brak przesady, brak efektów, podobała mi się żenująca naiwność amerkańskich nastolatków, którzy dali się nabrać i okraść jak dzieci. Podobał mi się klimat, okraszony językiem portugalskim, podobała mi się konsternacja miejscowej ludności, aura prywatności i odcięcia od złego wg nich świata, obojętnego na problemy brazylijskiej ludności. Fakt, że porwanie dla organów to nic nowego, ale na 6 moim zdaniem ten film zasługuje. Oczywiście subiektywnym zdaniem. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
angelvsdevil

no trochę racji masz;p tylko no mało tej Brazylii, tylko pokazali jeden wodospad, trochę jaskiń i parę tyłeczków ;] naiwność tez lubie, ale by jakoś zagadka by się przydala czy co... no ale mogło się spodobac no niech będzie ;p

Newelowsky

Jakie to miłe jak ludzie respektują swoje gusta i wypowiedzi =) jestem mile zaskoczona!

ocenił(a) film na 3
angelvsdevil

jej jakby było się o co spierac ;p nie lubie się kłócić zresztą, a na dodatek z sensem umiesz się wypowiedzieć :)

Newelowsky

no wiesz na co drugim forum filmwebu można natknąć się na ludzi szukających okazji do sprzeczki, miło więc, że czasem znajdzie się ktoś, kto posiada umiejętność polemizowania i wysłuchania tego co inni mają do powiedzenia =)pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
angelvsdevil

a ja przyznaję, że lubię od czasu do czasu oglądać takie naiwne filmy, w których zresztą od początku wiadomo, o co chodzi:) tutaj podobała mi się przede wszystkim sytuacja dzieciaków okradzionych ze wszystkiego w obcym kraju - to jest częsty motyw moich snów i to są dopiero horrory!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones